Hakkımızda…

Hazreti Mevlana;

‘ Her gün bir yerden göçmek ne iyi,

Her gün bir yere konmak ne güzel

Bulanmadan, donmadan akmak ne hoş!

Dünle beraber gitti Cancağızım

Ne kadar söz varsa düne ait

Şimdi yeni şeyler söylemek lazım’ sözleri ile bundansonra.net adlı sitemiz ile bundan sonraya dair şeyler söylemek için yola çıktık.

Kuruluş aşamasındayız. Bizim hayatta en çok sevdiğimiz olay; OKUMAK. Başta kitap okumak ve bu vesile ile hayatı öncesi ve sonrasıyla bir bütün halinde okumak. Biraz da geleceği okumak. Olmadan önce okumak. Ölmeden önce okumak. Hasılı okudukça okumak. Bu anlamda okuduğumuz kitapları buradan tanıtmak. Okuduğumuz hayattan anladıklarımızı buradan sizlerle paylaşmak.

Biz eğitimciyiz. Eğitim üzerine yazacağız ve ilerleyen aşamada konuşacağız. Ülkemizin eğitimdeki yeri, okul, çocuk, genç, gelecek bu minvalde üzerinde sıklıkla duracağımız konular. Diğer ülkelerin eğitim sistemi ile karşılaştırmalar. Geleceğe yönelik eğitim tasavvuru. Bir eğitimci olarak, yaşadığımız tecrübelerden yola çıkarak bir cümle ile katkımız olabilirse bunu bahtiyarlık sayarız.

Amacımız; kimse ile boy yarıştırmak, bir adım öne geçmek değil. Doğru bildiğimiz yolda, bildiğimiz konuda kafa yormak ve bunu kamuoyu ile paylaşabilmek. Sosyal konularda tek bir doğru olmadığını, göreceli olarak her bir insanın ayrı bir bakışa sahip olduğunun farkındayız.

Her bir insanın özel, her bir çocuğun çok daha özel olduğunun da farkındayız. Tek çıkar yol iddialı bir cümle olur ama bireyselleştirilmiş eğitimin çok önemli olduğunun altını çizmek isteriz.

Eğitimle birlikte, siyasetin dışındaki konular; sanat, edebiyat, şiir, spor, eğlence, sağlık, kültür… gibi konular da sitemizin ilgi alanlarını oluşturacak.

Estetiğe ve insan haklarına dikkat ederek bir yayın sürdürmek hedefindeyiz.

Daha çok geleceğe bakacağız ve sık sık “bundan sonra” diye soracağız. Bugüne kadar olanlar oldu. Bundan sonra bu konuda dünya nereye gidiyor, biz neredeyiz ve nerede olmamız lazım. Bunun için neler yapmamız gerekir. Konularına kafa yoracağız.

Özet olarak; bir düşünce sitesi olmanın gayreti içerisinde olacağız. Meşru, gelecek vadeden bütün kalemlere, fikirlere kapımızın açık olduğunu belirtiyor. Bu güzel yolda, ülkemize fikir planında yapacağımız her bir katkı için şimdiden çok heyecanlı olduğumuzu da belirtmeden geçemeyeceğim.

Çıktığımız bu yolda Allah yar ve yardımcımız olsun…